.

.

New
Готвач Нож 8 Инчен, XingRui Серија Професионални Кујнски Нож Фалсификувани со ВФ-10 Супер Челик 67-Слој за Дамаск, Не се лизга ABS Ергономски Тројно Занитвам Рачка, Остар Жи

Готвач Нож 8 Инчен, XingRui Серија Професионални Кујнски Нож Фалсификувани со ВФ-10 Супер Челик 67-Слој за Дамаск,

DEN 959.76

Стока
Достапно.

СЕЧИЛОТО МАТЕРИЈАЛ - врши со 67 слоеви дамаск челик, ВФ-10 сечење јадро, HRC 60-62 цврстина за исклучителни острина, работ на задржување.Домот зачукуваше ножот со стилски и функционален дизајн, може да се елиминира триење и да ги задржи на храната од лепење на ножот.ЕРГОНОМСКИ РАЧКА : - се справи со Ергономски облик е конструиран за супериорна контрола, агилност и удобност, рака полиран, постигнување на високо отпорна на топлина, студ, влага.СУПЕРИОРНА ОСТРИНА - Бараат дизајн создава неспоредлив контрола и минимален отпор на режење.Без кинење или squishing, само немилосрдната ефикасност.Карактеристики HRC( Rockwell Цврстина Скала) 60-62 и остар раб, кој обезбедува максимална сечење перформанси и издржливост.МУЛТИ-ФУНКЦИОНАЛНИ - професионални 8 инчен готвач нож лесно може да се справи со вашата дневна кујна задачи на сечкање, режење, mincing и dicing на овошје, зеленчук и месо, се повеќенаменски нож за професионални апликации. (НЕ се исецка дебел и тврд коски како јагнешко или говедско месо).ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА - Доживотна гаранција против производствени дефекти. 100% задоволство или полн со пари назад.Нашиот тим ќе ви помогне да се справи со вашиот проблем или да се ослободи од конфузија со 24 часа.Ова е точно кујната companion ви треба, купи со доверба.Топло совети : 1.Ве молиме изберете различни типови на ножеви за сечење на различни видови храна. 2.Не користете други ножеви, наместо на мачети да се намали тврдата храна (како што се риба коски, сушени билки, замрзната храна, итн.), во спротивно, тоа ќе доведе до сериозни оштетувања на перките; не користете го ножот за да туп на храна; 3.Погрешно работење ќе ги оштети ножеви.На пример : Ножеви не може да се користи како општ инструмент (како што се завртки, итн.), не може да биде предмет на жешка површина.

Детали

Свеж

Избор на клиенти