.

.

New
Разноврсна српски Готвач Нож Пакет со Месо, Риба Filleting Boning Нож Отворено Готвење СКАРА Кампување Лов

Разноврсна српски Готвач Нож Пакет со Месо, Риба Filleting Boning Нож Отворено Готвење СКАРА Кампување Лов

DEN 1319.76

Стока
Достапно.

【Премиум Цврстина и Трајност】Пакет вклучува еден српски Готвач Нож и една Риба Filleting Секира.Раката фалсификувани месар нож е умерен во 58 HRC за да се постигне тешка еластичност.Употребата на високи јаглероден челик обезбедува отпорност на корозија и дамки на остри ножот и гарантира одлични работ на задржување за месо секира месар нож.Нега мора да се уште се преземат за да се чисти и суви сечилото, по употреба да се избегнат непотребни корозија поради водата. 【Силен Кинески Сечкање Секира】15°v облик на работ и дебели сечилото на месо секира да го направи погодна алатка за разделување до големи парчиња од коските и меките преку дебели парчиња на месо, брзо станови кокошки и dismembering парчиња на протеини во заеднички.Можете да ги користите остри сечкање нож за парче тешко зеленчук како што се тиква, butternuts и сквош. 【Прекрасни рачно изработени Дизајн】Рака-зачукуваше текстура на сечилото го прави месото сечење нож издвоите меѓу обична knifes.На разбраното се справи со украсени со змеј шема во месинг резба додава на прекрасни аспирација.Одлична рамнотежа, доволно heft во рака, и брутална ефикасност се белегот на мултифункционален рачно изработени месо секира. 【Ергономски Контури】убав ружино дрво полно танг се справи обезбедува моќен, не се лизга и удобен зафат.Коска хеликоптер нож тешки има мала дупка, на врвот пред агол, за бесење нив на ѕид за да се спречи досадна или се оштетени.Можете да ја повлече слободни со позиционирање на дупка кога заглавени во сечење месо. 【Високо Преносни и Заштитни】добро изработени од кожа обвивка не само што им носи на high-end чувствуваат за вашата кујна, но, исто така, гарантира безбеден транспорт да се земе заедно во вашите активности на отворено.На месар нож доаѓа со подарок кутија.Високиот јаглероден челик нож е идеална и практичен подарок за вашето семејство и пријатели на Божиќ, роденден, Денот на Таткото и така натаму.Српската Готвач Нож Риба Filleting Boning Нож За Месо Секира Коска Хеликоптер Месарот.

Детали

Свеж

Избор на клиенти