.

.

New
Рада Прибор за јадење Химна Серија француски Готвач Нож од Нерѓосувачки Челик Сечилото со Ергономски Црна Смола Рачка, 13-3/8 Инчи

Рада Прибор за јадење Химна Серија француски Готвач Нож од Нерѓосувачки Челик Сечилото со Ергономски Црна Смола

DEN 871.20

Стока
Достапно.

Рада Прибор за јадење Химна Бран Серија француски Готвач Нож е мора да се има за секој сериозен готви.Неговиот посебен облик ви овозможува да карпа нож додека да се исецка и mince зеленчук и свежи билки.ВАШАТА ДЕСНА РАКА ЧОВЕК – Ќе се сврти кон овој професионален готвач нож за многу од вашите кулинарски задачи.Овие рачки се поширок и подолг од нашите други справи со стилови. Нашата мисија е за сите "обезбедување на нашите клиенти најдобрата вредност на кујнски ножеви за нивните долар.Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО РАЧКА - дршката на готвач нож е направен од црна смола што може да се мијат во машина за миење садови.Исчисти време ќе биде малку полесно со оваа кујна utensil.Готвач нож има голем, ергономски се справи со мало крива што обезбедува неспоредлив, удобен зафат.Што тоа значи за вас?Овој нож се чувствува одлично во својата рака и намалувања како сон!.Ве молиме имајте во предвид : миење на рацете сите парична казна прибор за јадење се препорачува да се спречи микроскопски dings на ножеви' сечење на работ и спречување на корозија.Со 8-1/2 инчен ножот и целокупната должина на 13-3/8 инчи, оваа кујнски нож има голем сечење на површината.Сечилото е направен од хируршки-одделение, високо ниво на јаглерод од нерѓосувачки челик, со една убава мат финиш.ќе го замени било кој производ произведени од страна на нашата компанија се вратија во сад поради дефекти во материјалот или изработката.се наоѓа во Waverly, Ајова и е производство на прибор за јадење, кујнски прибор, садови, и повеќе во САД уште од 1948 година.Тој има голем сечење на површината и уникатна форма, па можете да коцки и mince како можете да го видите добрите направи. "Химната Бран француски Готвач Нож има голем сечење површина која карпи и назад, што dicing и mincing лесно.Нашата Химна Бран серија комбинира нашиот познат Рада ножеви со reimagined модерен се справи со тоа, може да се пофали еден ергономски зафат и балансирана тежина.ВОВЕДУВАЊЕ на ХИМНА БРАН СЕРИЈА – Ова француски готвач нож има голем, комфор-зафат се справи и одлична мат финиш на хируршко одделение, висок јаглерод нерѓосувачки челик сечилото.Ќе се сврти кон овој готвач нож дневно кога се работи вашиот магија во кујната.се наоѓа во Waverly, Ајова и е производство на прибор за јадење во САД уште од 1948 година.Миење на рацете се препорачува, но овој кујнски нож е машина за миење садови толерантни.Исто така не се лизга прст гарда на дното на рачка за дополнителна безбедност.

Детали

Свеж

Избор на клиенти