.

.

New
adidas Жените Marimekko Фустан

adidas Жените Marimekko Фустан

DEN 960.00

Стока
Достапно.

57% Памук/30% Рециклиран Полиестер/13% Рециклиран Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Жените пространа фустан направено во Marimekko е исконски цветни печатење.ЛАБАВА ОДГОВАРА : Опуштено преку колковите и бутовите.ДИЗАЈНИРАН СО MARIMEKKO : Креирање храбри модели од 1950-тите години, Marimekko ги обединува со adidas да ги слави 70-те години на женски зајакнување.ДОЛГО ДОЛЖИНА : издолжени намали нуди екстра покриеност.PRIMEGREEN : Овој производ е направен со Primegreen, серија на високи перформанси рециклирани материјали; ПОДОБРО ПАМУК ИНИЦИЈАТИВА : Со купување на производи од памук нас, ти си поддршка на повеќе одржлив памук земјоделство.Се движат, танц и да се изразат себеси целосно во овој adidas фустан, соработка со исконски фински етикета Marimekko.Нејзините лабава форма, долга должина и супер-меки руно изградба ќе го задржи сте удобно во текот на целиот ден.Се повлече на тоа и да се види вашата креативност цвет.

Детали

Свеж

Избор на клиенти