.

.

New
Darice Luminara® Flameless Свеќа - Ванила Миризливи слонова коска Восок Класичен Столб - 8 во

Darice Luminara® Flameless Свеќа - Ванила Миризливи слонова коска Восок Класичен Столб - 8 во

DEN 1492.80

Стока
Достапно.

Вклучува една 3"x8" Luminara движат пламен свеќа, еден тајмер.Светлината ора и зрачи на движење пламен парче.Обезбедува треперење ефект сличен на вистински восок од свеќи.Тајмерот на овој Luminara flameless свеќа работи на 5 час на, 19 час исклучување на седницата.Ви овозможува да поставите и заборавете на тоа.Работи со стандардни Luminara свеќа remotes.Совршен за активирање на Luminara ванила миризливи flameless свеќа во тешко да се постигне settings.Luminara слонова коска flameless свеќа направена од парафински восок.Внатрешна употреба. 400 час се кандидира време за секој Luminara слонова коска свеќа по сет на батерии.Безбедно и Забавен Начин да ги Красат Со Свеќи.Се движат пламен технологија со Luminara обезбедува еден од најпознатите реални бараат flameless свеќи на пазарот денес.Она што е таен - се види како светлина ора и искри низ пламен парче од Luminara движат пламен свеќа, обезбедување на мека блескав ефект.Креиран од страна на Дизни за својата Haunted Mansion возење, се движат пламен технологија ќе ве натера да се заколнам сте во потрага по вистински восок од свеќа.Изградена во тајмер автоматски се врти Luminara flameless свеќа исклучување по 5 часа на употреба и се врти на повторно 19 часа подоцна.На здрав восок школка на Luminara свеќа е направена од ванила миризливи парафински восок и е за внатрешна употреба.Luminara flameless свеќи се безбедна алтернатива за вистински восок од свеќи.Сега можете да уживате во свеќи во вашиот дом, без грижи на оган опасност.Совршен за употреба околу миленичиња и деца.Додадете една убава на допир на светлината да свадби, mantels, tablescapes, centerpieces, празник прикажува и повеќе со овој Luminara ванила миризливи flameless свеќа.Оваа Luminara слонова коска flameless свеќа додава посебен допир да вашиот оркестарот во текот на годината.Дополнителни Карактеристики : 400 час се кандидира време на свеќа по сет на батерии.Далечински подготвени.Далечинското НЕ се вклучени.Направени од вистински восок со боја на слонова коска заврши.Ванила миризлива. 5 час на, 19 час off timer вклучени со свеќа.Потребни 2 C батерии по свеќа.Батерии НЕ се вклучени.За внатрешна употреба.Споредете да Liown Свеќи.

Детали

Свеж

Избор на клиенти