.

.

New
3M Филамент-Засилен Електрични Лента 46, 11 Ширина x 60yd Должина (1 ролна), Проѕирен

3M Филамент-Засилен Електрични Лента 46, 11 Ширина x 60yd Должина (1 ролна), Проѕирен

DEN 6407.28

Стока
Достапно.

Се користи за електрични апликации кои бараат висок раб абење отпор и ниска се водат под тензија.Погоден за плоскости, anchoring, изолација и заштита.Висок dielectric сила.Висока затегнувачка цврстина.Индустриски одделение лента производ. 3 M Засилен Електрични Лента 46, е индустриски одделение 7 мили електрични лента производ изградени со полиестер филм/стакло со вжарено засилен поддршка споени со притисок чувствителни thermosetting гума лепило.Оваа лента е погодна за функции necessitating плоскости, anchoring, изолација и заштита.Дизајнирани и изградени за да се бара електрични потреби, овој производ карактеристики висока dielectric сила, висока затегнувачка цврстина, висока предност абење отпор и ниска истегнување. 3 M 46 Електрична Лента е полиестер филм/стакло со вжарено лента обложени со thermosetting, pressuresensitive гума лепило систем.На полиестер филм/стакло поддршка има одлична физичките и електричните карактеристики. 46 лента е особено погоден за такви апликации како доведе anchoring и плоскости на калеми каде висок раб-абење отпор и ниска се водат под апликација напнатост се потребни.

Детали

Свеж

Избор на клиенти