.

.

New
Виски 39510-случајот со Вжарено Лента 897 Јасно, 36 mm x 55 m (Пакување од 24)

Виски 39510-случајот со Вжарено Лента 897 Јасно, 36 mm x 55 m (Пакување од 24)

DEN 5160.48

Стока
Достапно.

Среден должност, висока јачина лента за комунални занимаваат, зајакнување и палети unitizing апликации.Синтетички каучук лепило обврзници лесно да повеќето fiberboard, пластика и метал површини.Стакло предиво filaments додадете сила за кутија затворање, занимаваат и повеќе.Лента противи nicks, гребнатинки, влага и scuffing.Транспарентност обезбедува Јасна видливост на кутија графика, печатење и илустрации.Нашите Леплива лента со вжарено 897 е медиум сила, за општа намена, Јасно fiberglass-армирано-лента -со синтетичка гума лепило смола идеален за средни должност здрав, занимаваат и зајакнување.Нашите синтетички каучук лепило смола обезбедува добра адхезија на повеќето површини, вклучувајќи различни видови на пластика, теписи, природни влакна, и метали.

Детали

Свеж

Избор на клиенти