.

.

New
Vixen Рогови Воз Рог Комплет за Камиони/Автомобил/Полу. Заврши Одборот Систем - 200psi Воздушниот Компресор, 3 Литри Резервоар, 4 Труби. Супер Висока dB. Одговара на Возила К

Vixen Рогови Воз Рог Комплет за Камиони/Автомобил/Полу. Заврши Одборот Систем - 200psi Воздушниот Компресор,

DEN 1855.20

Стока
Достапно.

Неизмерно гласно Quad Труба Воз Воздух Рог.Капацитет на резервоарот : 3 Литри (12 литар). 200 PSI Компресор (12 volt).Термо Заштита Од Преоптоварување.Монтажа Хардвер Вклучени.Боја : Хром Позлатен Труби со Црна Основа. 12 V Електрични Воздушен Вентил (електромагнетниот).Метална Конструкција.Димензии : 12-1/4" L x 13-3/4" W x 4-1/2" H. Масло-помалку Дизајн.Влага и Прашина кои се Отпорни.Елоксирани Алуминиумски Легури Цилиндар.Автоматско Ресетирање На Топлинска Преоптоварување Заштитник.Монтажа Плочи со Вибрации Isolators.Димензии : 10-3/4" L x 4" W x 6-3/4" H. Анти-Корозија Црна боени.Прецизност Заварени.Силна Загради.Димензии : 22-3/4" L x 7-1/2" H x 6-1/2" Кол. 240 PSI Воздушен Притисок Колосек. 170 PSI НА 200 PSI ИСКЛУЧУВАЊЕ Притисок Switch. 250 PSI сигурносен Вентил. 1/4" NPT Крило Стил на Мозоци Вентил. 1/4" NPT Компресија Фитинг за 1/4" OD Воздух Линија. 1/4" NPT Хексадецимален Главата Машки Приклучокот. 1/2" NPT Хексадецимален Главата Машки Приклучокот. 1/4" OD Најлон Пластични Црева (6 Стапки). 30 A Во линија Осигурач со Водоотпорен Држачот.Рог Копчето, Нишка Пломби Лента и Монтажа на Хардвер.Целосна воз рог систем, подготвени да го инсталирате.Во срцето на овој пакет е интензивна quad труба воздух рог, цртање итно внимание.Хром изглед, направени целосно од метал за максимална заштита од сите временски услови.Овој систем вклучува 3 Литри клима резервоарот, 200 PSI 12 volt воздушниот компресор, мерач на притисок, притисок прекинувач, црева, фитинзи, рог копчето, нишка пломби и монтажа на хардвер.Идеален за сите возила со 12 V систем.Храбар, силен избор.

Детали

Свеж

Избор на клиенти