.

.

New
Волкот Гастрономски Прецизност Електрични Griddle, Затворен Скара, 200 квадратни. во, Nonstick Обложување, Напредна Контрола на Температурата, Нерѓосувачки Челик, Црвена Knob

Волкот Гастрономски Прецизност Електрични Griddle, Затворен Скара, 200 квадратни. во, Nonstick Обложување, Напредна

DEN 17976.00

Стока
Достапно.

РАЗНОВРСНА ГОТВЕЊЕ ВО СВОИТЕ НАЈДОБРИ : Скара, море, sauté, пареа и се топи храна со доверба на супериорен nonstick 204-плоштадот-инчен површината за готвење.ИСКЛУЧИТЕЛНО, ДУРИ и ГРЕЕЊЕ : Прецизност греење елементи се изградени во дебела фрлија алуминиум готвење површината за доследно извршување на температурите, па дури и задржување на топлина.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК КАПАК ПРАВИ ЛЕСНО ИСПАРУВААТ : Уникатен vented капак ви дава флексибилност да ги пареа различни видови на храна како зеленчук, школки и повеќе, со заклучување во влажност и топлина.НАПРЕДНИ ТЕМПЕРАТУРА КОНТРОЛА : Користете го за контрола на температурата knob да се загрее на одредена температура помеѓу топло (150°F) и 450ºF. 5-ГОДИШНО ОГРАНИЧЕНА ГАРАНЦИЈА : Волкот Гастрономски потерници апарати да бидат ослободени од дефекти во материјалите или изработката, за период од пет (5) години од датумот на оригиналната набавка на телефонот.Одвод отворање на cooktop насочува вишокот течност или масло во капе лента, која е пренослив и лесно достапни од пред да се намали мензи.Нерѓосувачки челик, градежништвото е лесна додаток на Волкот готвење апарати.Drips и splatters ја избрише секоја солза без напор од nonstick површината.Нерѓосувачки челик капе лента е машина за миење садови безбедно за лесно чистење.Кабелот обвива уредно и безбедно на задната страна на griddle за практично складирање.Истражуваат различни готвење техники со еден лесен, разновиден countertop апаратот.Скара до серија од јагне хамбургери додека бухти тост веднаш до нив или пареа на издржување на hummer опашки прелиена со неколку парчиња од лимон; што и да изберат да се направи, Волкот Гастрономски Прецизност Griddle нуди предности кои не можат да бидат исти на стандарден cooktop.

Детали

Свеж

Избор на клиенти