.

.

New
KEO 52301 Високо-Брзински Челик Еден Крајот Countersink, Соголени (Светла) Финиш, 3 Флејта, 110 Степен Точка Агол, Круг месо тело, 3/4 месо тело со Дијаметар, 2 Тело Дијаметар

KEO 52301 Високо-Брзински Челик Еден Крајот Countersink, Соголени (Светла) Финиш, 3 Флејта, 110 Степен Точка

DEN 1982.40

Стока
Достапно.

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 110 степени агол.KEO 3-flute центар reamers се повеќенаменски алатки дизајнирани за countersinking дупки за центри или за проширување на постоечките дупки.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 110 степени агол.

Детали

Свеж

Избор на клиенти