.

.

New
KEO 55573 Кобалт Челик Еден Крајот Countersink, Калај Обложени, 6 Флејта, 100 Степен Точка Агол, Круг месо тело, 3/4 месо тело со Дијаметар, 1-1/2 Тело Дијаметар

KEO 55573 Кобалт Челик Еден Крајот Countersink, Калај Обложени, 6 Флејта, 100 Степен Точка Агол, Круг месо тело,

DEN 415.20

Стока
Достапно.

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум нитрид облоги додадете тешко слој од злато-обоени, керамика на површината, која се протега алатка живот и дозволи побрзо сечење брзина од соголени tools.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 100 степени агол.KEO 6-flute линија на countersinks се придружници на нашиот единствен flute countersinks и нашата 3 - и 4-flute центар reamer линија.Како по правило, повеќе рабови по револуцијата, поголема количина на материјал кои може да бидат отстранети.Ние дизајниравме на 6-flute алатки со редови сечење на рабови.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум нитрид облоги додадете тешко слој од злато-обоени, керамика на површината, која се протега алатка живот и дозволи побрзо сечење брзина од соголени tools.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 100 степени агол.

Детали

Свеж

Избор на клиенти