.

.

New
KEO 55016 Високо-Брзински Челик Еден Крајот Countersink, Калај Обложени, 6 Флејта, 60 Степен Точка Агол, Круг месо тело, 1 месо тело со Дијаметар, 2-1/2 Тело Дијаметар

KEO 55016 Високо-Брзински Челик Еден Крајот Countersink, Калај Обложени, 6 Флејта, 60 Степен Точка Агол, Круг

DEN 1987.20

Стока
Достапно.

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Титаниум нитрид облоги додадете тешко слој од злато-обоени, керамика на површината, која се протега алатка живот и дозволи побрзо сечење брзина од соголени tools.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 60 степени агол.KEO 6-flute линија на countersinks се придружници на нашиот единствен flute countersinks и нашата 3 - и 4-flute центар reamer линија.Како по правило, повеќе рабови по револуцијата, поголема количина на материјал кои може да бидат отстранети.Ние дизајниравме на 6-flute алатки со редови сечење на рабови.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Титаниум нитрид облоги додадете тешко слој од злато-обоени, керамика на површината, која се протега алатка живот и дозволи побрзо сечење брзина од соголени tools.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 60 степени агол.

Детали

Свеж

Избор на клиенти