.

.

New
KEO 55822 Солидна Карбид Еден Крајот Countersink, Соголени (Светла) Финиш, 6 Флејта, 100 Степен Точка Агол, Круг месо тело, 3/4 месо тело со Дијаметар, 1-1/2 Тело Дијаметар

KEO 55822 Солидна Карбид Еден Крајот Countersink, Соголени (Светла) Финиш, 6 Флејта, 100 Степен Точка Агол,

DEN 12956.40

Стока
Достапно.

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 100 степени агол.KEO 6-flute линија на countersinks се придружници на нашиот единствен flute countersinks и нашата 3 - и 4-flute центар reamer линија.Како по правило, повеќе рабови по револуцијата, поголема количина на материјал кои може да бидат отстранети.Ние дизајниравме на 6-flute алатки со редови сечење на рабови.Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 100 степени агол.

Детали

Свеж

Избор на клиенти