.

.

New
Телескоп,Двоглед,Почетник Телескоп, Мал Телескоп Отворено Телескопски 25X30 високо Зголемување HD Телескоп

Телескоп,Двоглед,Почетник Телескоп, Мал Телескоп Отворено Телескопски 25X30 високо Зголемување HD Телескоп

DEN 436.80

Стока
Достапно.

Професионални Двоглед наменета за активности на отворено како на пример, качување, пешачење, возење, гледајќи дивиот свет и сценографијата.Оваа моќна двоглед, исто така, може да се користи за гледање на големи фаза игра, вокален концерт, на фудбалски натпревар, итн.Двоглед призмата Со призмата стакло материјал, имаат подобар поглед на далечни објекти.Супериорен оптика и мулти-обложени леќи обезбедуваат светла и остри слики, премија двоглед за вас да се фати најочигледен моменти.Водоотпорен Fogproof Двоглед Нашите двоглед е направен од висок квалитет на rubberized материјал, многу е лесно да се носат и заштитени од непредвидливи лов несреќи со не се лизга зафат.Користете водоотпорен и магла-материјална да го издржат тешките површински.Лесно да се Фокусираат на Корективни оптички слој се добри за боја верност и да се минимизира искривувањето.Диоптрија Систем за прилагодување на нерамнотежа визија на двете очи.Мазни и големи центар фокус knob го прави едноставни за ракување и лесно да се фокусираат.Преносни и Лесно да се Користи двоглед е пренослив за вратот на рака и носи торба.Ако сте зафатени во рака, може да висат на вратот.Кога ќе сакате да го користите, ја прилагодите растојанието да се даде себе си на добар имиџ.Добредојдовте на BGHDIDDDDD продавница.Вашето задоволство е наша најголема извршување.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Дали ќе уживате во кампување во голема отворено, гледајќи ballgame на стадионот, добивање Двоглед во голема мера може да го подобри вашето искуство.Со овие неверојатни оптички уреди, можете да се восхитувам на светот одблизу и уживаат многу повеќе детали отколку што би можело со голо око.Забелешка : Поради различни монитори, ќе има мало боја празнини.Вистинската боја ќе преовладува.Прирачник за мерење, ќе има некоја грешка од 1-3cm.Модел : 25x30 Structure : Binoculars Purpose : цивилни telescope Instrument зголемување : 10 Exit ученик растојание : 11 Exit ученик дијаметар : 4 Field на гледање : 114m/1000m Specification : златна.

Детали

golden :
Свеж

Избор на клиенти