.

.

New
Leica C-Лукс Дигитална Камера (Светлина Злато) Пакет со 64GB Меморија Картичка + Додатоци

Leica C-Лукс Дигитална Камера (Светлина Злато) Пакет со 64GB Меморија Картичка + Додатоци

DEN 23951.76

Стока
Достапно.

Leica C-Лукс Дигитална Камера (Светлина Злато) 64 GB Мемориската Картичка Tabletop Tripod USB Читач на картички Леќа Комплет за Чистење на Мемориската Картичка Паричникот Микрофибер Крпа. 20.1 ПРАТЕНИК 1" MOS Сензор Leica DC Vario-Elmar 15x Зум Објективот. 24-360mm (Еквивалентно 35mm) 0.21" 2.33 м-Dot Електронски Визир. 3.0" 1.24 м-Dot екран осетлив на допир LCD Монитор UHD 4 K Видео на 30 и 24 fps.ISO 25600 и 10 fps Континуирано Снимање 5-Оската Оптичка Стабилизација на Сликата.Елегантни, стилски, и разноврсна, светлината злато Leica C-Лукс е мултимедијална дигитална камера добро прилагодени за секојдневниот снимање.Врти околу 20.1 ПРАТЕНИК 1" MOS сензор, и во висока резолуција фотографии и UHD 4030p видео може да биде снимен.На сензорот дизајн содржи врвот на осетливост од ISO 25600 да им се овозможи работа во слаба светлина, и на врвот 10 fps снимање го оценувате исто така е достапен за фотографирањето подвижни предмети.Надополнување на сензорот флексибилност е 15x оптички зум Leica DC Vario-Elmar леќа, кои ги опфаќаат 24-360mm еквивалент фокусна должина, опсег за фотографирањето во широк спектар на ситуации.Овој објектив е да се постигне е добиле за 5-оската оптичка стабилизација на сликата, што ја минимизира појавата на камерата се тресат за поостри слики кога се работи рачно.Надвор од нејзините перформанси, C-Лукс е, исто така, се разликуваат по своите физички дизајн кој вклучува и 2.33 м-dot електронски визир, за светло око на ниво на снимање, како и 3.0" 1.24 м-dot LCD екран осетлив на допир.Дополнително, вграден Wi-Fi и Bluetooth ЛЕ конективност дозволи безжично споделување на фотографии и филмови на вашите мобилни уреди преку посветен на Leica C-Лукс стан.Пакет Предмети Вклучуваат : Leica C-Лукс Дигитална Камера (Светлина Злато) C-Лукс BP-DC 15/E/A/ВО Battery Secure Digital High Speed 64 GB Меморија Card Tabletop Tripod USB Картичка Reader Lens Чистење Kit Memory Картичка Wallet Microfiber Крпа.

Детали

Свеж

Избор на клиенти