.

.

New
QTY2 VMAX MR127-100 12V 100AH AGM Длабоко Циклус Група 27 Батерии Компатибилни со Minn Kota Fortrex 80/US2 Поклон-Планината 24V 80lb Контрола Мотор

QTY2 VMAX MR127-100 12V 100AH AGM Длабоко Циклус Група 27 Батерии Компатибилни со Minn Kota Fortrex 80/US2 Поклон-Планината

DEN 13679.76

Стока
Достапно.

Два 12 Volt 100ah Група 27 Високи Перформанси Морски AGM Длабоко Циклус Батерии.СЕКОЈ : Димензии : 12.1"Lx6.7"Wx8.46"H (Висина вклучува терминали) Тежина : 68lb; 8mm терминали.Одржување Слободни Операција : нема потреба да се провери специфична тежина на електролити или додадете вода за да VMAXTANKS.Може да се монтира во било која позиција.Батерија Запечатени батеријата е отпорен на удари и вибрации.Високи перформанси AGM технологија за долготрајни сигурен моќ.Гаранција : 1 Година замена; 30 ден задоволство gauruntee.VMAXTANKS AGM БАТЕРИИ.ТЕШКО БАТЕРИИ ЗА ТЕШКИ АПЛИКАЦИИ.Срцето на VMAX е единствена физичка и хемиска структура на своите плочи.На специјален третман и процесот на производство тие се подложат на добивки ги единствена сигурност, сила и високи перформанси многу поголеми од оние на другите Pb-Ca плочи кои се користат во слична потрага производи.Користејќи го нашето специјално дизајнирани Апсорбира Стакло Мет (AGM) помеѓу VMAX плочи, додава до тоа многу физички и електрични предности кои го прават тоа се супериорни во однос на Влажни оловни Батерии.Ова, исто така, ги зголемува VMAX отпорност на удари и вибрации.Од електролит е потполно се апсорбира од страна на AGM, на VMAX е класифициран како "не-spillable и неопасен".

Детали

Свеж

Избор на клиенти