.

.

New
14 pc Стаклени Тегли со Бамбус Капаци (6oz) + Rewritable Етикета Set | Мини чисто Стакло Херметички Зачин Тегли | Храна Садовите за Складирање за Домашна Кујна, Чај, Билки, Шеќер,

14 pc Стаклени Тегли со Бамбус Капаци (6oz) + Rewritable Етикета Set | Мини чисто Стакло Херметички Зачин Тегли

DEN 911.76

Стока
Достапно.

14 ТЕГЛИ ЗА ПОВЕЌЕ КОРИСНИ ОРГАНИЗИРАЊЕ : Кога станува збор за зачин колекции, повеќе е дефинитивно подобро.Па тоа е причината зошто ние го создаде сет на 14 Тегли, Капаци & Rewritable Етикети (..наместо вообичаените 12), така да може да се сместат дури и повеќе зачини и предмети со појавување на провизии организација и складирање!.ХЕРМЕТИЧКИ БАМБУС ДРВО КАПАЦИ : Ништо не удира звукот на " поп " како воздухот е вовлечени надвор од стакло садовите за складирање.И кога ќе ја отворите Kaptivating Кујни мали стаклени тегли и слушате звук од нашите херметички гума печат, ќе знаеш содржината во внатрешноста се толку свежи како на денот ќе се зачувани на нив.СИЛНА BOROSCILICATE СТАКЛО : Нашиот 6 мл зачин тегли се изградени за цел живот, и 100% машина за миење Садови Безбедно (рачен перење капаци).И додека ние не можеме да гарантираме за цврстина на вашата подови, ние може да се каже дури и ако затропа некој зачин тегла исклучување на полица во готвење журки, има добри шанси тоа ќе остане непрекинат.БОНУС 16 REWRITABLE ЕТИКЕТИ!Овие 6oz складирање јар имаат 3.25 x 2.5" на простор во внатрешноста и може да се користи за трева, семе или бонбони тегли, партија услуги и добрите, аптека тегли, бања складирање и повеќе!Само пополнете ги со слатката храна, а потоа се создаде етикета користејќи нашите провизии етикети.УБАВИ ПОДАРОЦИ КУТИЈА ЗА ПАКУВАЊЕ ! 6 унца стаклени тегли со капаци се големи, но со rewritable етикети, тие се дури и подобро!Па се сеќавам на нив како Ден на Мајката Подарок или Housewarming Подарок за некој кој сака кујната организација и складирање, премногу.Цел на вашиот сет на 14 стаклени садови со капаци и етикети, сега.Кога станува збор за зачин колекции, песок колекции, мушка колекции.. всушност, било каков вид на колекции повеќе е дефинитивно подобро!Па тоа е причината зошто ние го создаде сет на 14 Тегли, Капаци & Rewritable Етикети, така што може да се сместат дури и повеќе работи со појавување на провизии организација и складирање!.

Детали

Свеж

Избор на клиенти