.

.

New
1936 година ВО 1936 ДОЛГО ОСТРОВОТ холандски Индискиот AR Спомен Ха Denomination_in_description MS 65 PCGS

1936 година ВО 1936 ДОЛГО ОСТРОВОТ холандски Индискиот AR Спомен Ха Denomination_in_description MS 65 PCGS

DEN 1788.00

Стока
Достапно.

/shops/buy-ancient-greek-roman-biblical-coins за да ги видите повеќе големи објекти како оваа.900 Сребро (0.Jamaica Bay се наоѓа на јужната страна на Лонг Ајленд, во U. државата Њујорк, во близина на островот западниот крај. Weinman Certification : PCGS MS 65 9322.Посета http : //www.Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.ASW) Филаделфија mint Reference : КМ# 182 Engraver : Хауард К.СОЕДИНЕТИТЕ американски ДРЖАВИ ПОЛОВИНА ДОЛАР ВО БОГА НИЕ веруваме 1936 ГОДИНА LONGISLAND TERCENTENARY, 17 век холандските пловење со брод.Jamaica Bay се наоѓа во непосредна близина на confluence на Њујорк Заливот и Њујорк Залив, и е на пресвртна точка на првенствено исток-запад ориентирана крајбрежјето на јужниот дел на Нова Англија и Долго Островот и северо-јужно ориентирани крајбрежје на средината на Атлантскиот брег.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.Тоа беше познат како Тревни Bay како доцна, 1940 година. 1936 ДОЛГО ОСТРОВОТ холандски Индискиот Сребро Спомен Половина Долар Монета PCGS i76442 i76442 Автентични Монета на : Соединетите американски Држави на Америка - Спомен Половина Dollar300th Годишнината од холандски порамнување на Долг на Островот - Long Island Tercentenary1936 Сребро 50 Центи (Половина Долар) 30.Заливот содржи бројни marshy острови.50 грама) 0.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција.Заливот се поврзува со Понизок Њујорк Залив на западот преку Rockaway Влезот и е westernmost на крајбрежниот лагуни на јужниот брег на Лонг Ајленд.Првата населба од страна на холандските колонисти беше направен во Јамајка Залив на Долго Остров и оваа монета празнува на 300th anniversary на тоа.Ќе се понуди на точната ставка на сликата, предвидени со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста.

Детали

Свеж

Избор на клиенти