.

.

New
Socket Set Завртка, Купот Точка, DIN 916, M20-2.5 x 20mm, од Легиран Челик Метрички Класа 14.9-45H, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина: 800) Груб Навој Diamater: M20 x Должина: 20mm

Socket Set Завртка, Купот Точка, DIN 916, M20-2.5 x 20mm, од Легиран Челик Метрички Класа 14.9-45H, Црна Оксид,

DEN 2160.00

Стока
Достапно.

Тема : Крупни / Thread / Метрички Класа 14.9 - 45 H / Црна Оксид.Се Препорачува Хексадецимален Штекер Ален Клуч Клуч : 10 (Метрички).Навој Дијаметар-Теренот : M20-2.5, Должина : 20mm.Се Препорачува Хексадецимален Штекер (Allen Клуч) Големина : 10 (Метрички).Црна Оксид не е заштитен заврши и ќе рѓа ако се изложени на влага.Нерѓосувачки Челик материјал се препорачува за средини со влага.Куп точка Прилагодете Завртки се завртки без глава whch се навој целата должина.Тие имаат внатрешен хексагонална се вози на едниот и на куп-облик вовлекување на другиот крај.Купот точка е најпопуларниот стил поставите завртка.Дизајниран за брзо, постојан и полу-постојани локација на делови на шахти со цврстина диференцијал на 10-15 Rockwell C поени и каде сечење во купот на работ на окно е прифатливо.

Детали

Свеж

Избор на клиенти