.

.

New
Олимп Тешки TG-6 Водоотпорен Камера, Црно -16GB Основен Пакет

Олимп Тешки TG-6 Водоотпорен Камера, Црно -16GB Основен Пакет

DEN 10559.76

Стока
Достапно.

Пакетот Вклучува : Олимп Тешки TG-6 Водоотпорен Камера, Црна + 16 GB SD Картичка + SD Читач на картички + Влакна Текстил + Производство Додатоци.Водоотпорен (50 метри / 15 метри), прашина доказ, shockproof (7 метри. / 2. 1 метар), здроби доказ (100kgf), замрзнување доказ (14 степен Целзиусови/ -10 степен целзиусови степени), анти магла.Висока резолуција F2. 0 леќата, максималната 8x зум, точно слик VIII, назад осветлени CMOS Image Sensor.Променлива макро систем составен од 4 макро снимање, зголемува снимање до 1centimeter од крајот на објективот. 5 подводно снимање на сцени, вклучувајќи подводни микроскоп, 3 подводни баланс на белата боја режими // 4 K филм и full HD 120 fps со голема брзина филмови можат да бидат снимени.Живеете за на отворено.Пешачење стрмни планински патеки.Backpacking низ пустината Кањонот.Скијање во пустината.Тешки tg-6 е подготвена за авантура.Таа е изградена за да ги издржи сите екстремни средини сте љубители на истражување.Можете да го испуштите.Чекор од тоа.Оди длабоко подводни или надвор во замрзнување на Blizzard.Тоа само чува на снимање страшни фотографии и видео.Се одликува со Про карактеристики, ќе помине тешко снимки — дури и во слабо осветлување.Пука intricately детални макро фотографии и уникатни подводни снимки со живописни бои.На лесен, компактен тешки tg-6. Конструиран за да се преживее во светот најтешките места.

Детали

Свеж

Избор на клиенти