.

.

New
QTY2 VMAX MR127-100 12V 100AH AGM Длабоко Циклус Група 27 Батерии Компатибилни со MotorGuide Xi5 Безжична Слатководни 80lbs 24V Контрола Мотор

QTY2 VMAX MR127-100 12V 100AH AGM Длабоко Циклус Група 27 Батерии Компатибилни со MotorGuide Xi5 Безжична Слатководни

DEN 13679.76

Стока
Достапно.

Два 12 Volt 100ah Група 27 Високи Перформанси Морски AGM Длабоко Циклус Батерии.СЕКОЈ : Димензии : 12.1"Lx6.7"Wx8.46"H (Висина вклучува терминали) Тежина : 68lb; 8mm терминали.Одржување Слободни Операција : нема потреба да се провери специфична тежина на електролити или додадете вода за да VMAXTANKS.Може да се монтира во било која позиција.Батерија Запечатени батеријата е отпорен на удари и вибрации.Високи перформанси AGM технологија за долготрајни сигурен моќ.Гаранција : 1 Година замена; 30 ден задоволство gauruntee.VMAXTANKS AGM БАТЕРИИ.ТЕШКО БАТЕРИИ ЗА ТЕШКИ АПЛИКАЦИИ.Срцето на VMAX е единствена физичка и хемиска структура на своите плочи.На специјален третман и процесот на производство тие се подложат на добивки ги единствена сигурност, сила и високи перформанси многу поголеми од оние на другите Pb-Ca плочи кои се користат во слична потрага производи.Користејќи го нашето специјално дизајнирани Апсорбира Стакло Мет (AGM) помеѓу VMAX плочи, додава до тоа многу физички и електрични предности кои го прават тоа се супериорни во однос на Влажни оловни Батерии.Ова, исто така, ги зголемува VMAX отпорност на удари и вибрации.Од електролит е потполно се апсорбира од страна на AGM, на VMAX е класифициран како "не-spillable и неопасен".

Детали

Свеж

Избор на клиенти