.

.

New
Sunlite 150JDE/CL/MED/12PK Халоген 150W 120V T4 JDE Single Ended Цевка Капсула Светилки, Јасно Заврши, 3200K Светла Бела, Medium (E26) База, 12 Пакет

Sunlite 150JDE/CL/MED/12PK Халоген 150W 120V T4 JDE Single Ended Цевка Капсула Светилки, Јасно Заврши, 3200K

DEN 1533.60

Стока
Достапно.

Супериорна натпреваруваат блескаво Капсула светилки, додека за производство на 2200 lumens на светлината со Боја направи индекс (CRI) на 100% .Овие 2.80 инчен T4 jde халоген светилки произведуваат многу помоќен светлина, а во исто време трае подолго и поефикасни од директна еквивалент блескаво сијалица.Овие ефикасни светилки користат само 150 w на енергија додека емитира dimmable 3200 K светла бела светлина, која содржи апсолутно без жива.Едноставен за инсталација и бара малку за одржување во благодарение на неговиот долг живот во просек до 2000 часа.Дизајниран за акцентот, под кабинет, биро светилки, плакарот светла, прикажува, општа намена Осветлување и некои пејсажи Осветлување.Овој објект не е за продажба, во Калифорнија.Sunlite T4 халоген single ended светилки се совршен inconspicuous извор на светлина која ќе додадете живописни акцент светлина за вашето работно биро, систем за забава, спална соба, кабинет, и многу повеќе.Не само што се овие минијатурни светилки совршен за акцент осветлување, тие работат само како и соба е главниот извор на светлина кога се користи во создавање кластери богат извор на светла бела светлина.Sunlite 150 JDE/CL/MED/12 PK Халоген 150 W 120 V T4 JDE Single Ended Цевка Капсула Светилки, Јасно Заврши, 3200 K Светла Бела, Medium (E26) База, 12 Пакет.

Детали

Свеж

Избор на клиенти