.

.

New
1976 непознати 1976 КОНЕКТИКАТ Писмен Систем на Власт Е Добра паричка

1976 непознати 1976 КОНЕКТИКАТ Писмен Систем на Власт Е Добра паричка

DEN 991.20

Стока
Достапно.

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција.Посета http : //www./shops/buy-ancient-greek-roman-biblical-coins за да ги видите повеќе големи објекти како оваа. 1976 КОНЕКТИКАТ Писмен Систем на Власт УСТАВОТ ГРОЗДОБЕР Медал i88191 i88191 Автентични Монета на : Соединетите американски Држави на Америка 300th Anniversary на Порамнување на Connecticut1935 Сребро 63mm 0.999 Сребро (5.427 оз.ASW)ПРВ ПИСМЕН СИСТЕМ НА ВЛАДАТА 1639 ОСНОВНИТЕ НАРЕДБИ КОНЕКТИКАТ,Верниците со Пергамент и quill пред steeple.Одбележувањето на АМЕРИКАНСКАТА РЕВОЛУЦИЈА BICENTENNIAL во КОНЕКТИКАТ 1776 1976 ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ДРЖАВАТА Петто, Државата да го Ратификуваат Уставот, Печат на Конектикат.Работ Букви : 1758 MEDALLIC УМЕТНОСТ КО.N.Y.999 + ЧИСТА SILVERYou се наддавање на точната ставка на сликата, предвидени со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста.Конектикат е најјужниот држава во Нова Англија регионот на сад.Како на 2010 Пописот, тоа е најголем по глава на жител приходи, човеков Развој Индекс (0.962), и медијалниот приходи во домаќинствата во сад.Тоа се граничи со Род Ајленд на исток, Масачусетс на север, Њујорк на запад, и Долго Островот Звук на југ.Главен град е Hartford и нејзините најнаселен град е Bridgeport.Тоа е дел од Нова Англија, иако делови од неа се често разделени со Њујорк и Њу Џерси, како на Три-држава област.Државата е именуван за Конектикат Реката што околу bisects државата.Зборот "Конектикат" е изведен од различни anglicized правопис на Algonquian збор за "долго приливите река".Конектикат е првиот Европски доселеници биле Dutchmen кој ја основал мал, краткотрајна населба наречена Форт Обрачот во Hartford на confluence на Паркот и Конектикат Реки.Половина од Конектикат првично беше дел од холандската колонија Нов Netherland, во која беа вклучени голем дел од земјата помеѓу Конектикат и Делавер Реки, иако првите големи населби биле формирани во 1630s страна на англиски јазик.Томас Хукер led дипломирано.

Детали

Свеж

Избор на клиенти