.

.

New
Socket Set Завртка, Рамни Точка, 10-24 x 1 1/4, од Легиран Челик, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина: 5000) Груб Навој, 10 Копачка/Слепи/Ален/Завртки без глава, Должина на: 1

Socket Set Завртка, Рамни Точка, 10-24 x 1 1/4, од Легиран Челик, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина:

DEN 676.80

Стока
Достапно.

Тема : Крупни / Thread / Легиран Челик / Црна Оксид.Се Препорачува Хексадецимален Штекер Ален Клуч Клуч : 3/32 (Инчен).Навој Дијаметар-Теренот : 10-24, Должина на : 1 1/4 инчи.Се Препорачува Хексадецимален Штекер (Allen Клуч) Големина : 3/32 (Инчен).Црна Оксид не е заштитен заврши и ќе рѓа ако се изложени на влага.Нерѓосувачки Челик материјал се препорачува за средини со влага.Станот Точка Хексагонални Socket Set Завртки се обезглавени навртки кои се навој целата должина.тие имаат внатрешен хексагонална се вози на едниот и на рамна точка на други.Една од главните предности рамен точка прилагодете завртки имаат над првенство точка прилагодете завртки е земјата рамна вратило има подобар контакт.Станот Точка Прилагодете Завртки се дизајнирани чести ресетирање или релокација на хард челик шахти и каде минимална штета на шахти е потребно.

Детали

Свеж

Избор на клиенти