.

.

New
2013 Канада $20 Сребро Доказ MAPLE LEAF ВПЕЧАТОК NGC PF70 Colorized Црвено Глеѓ

2013 Канада $20 Сребро Доказ MAPLE LEAF ВПЕЧАТОК NGC PF70 Colorized Црвено Глеѓ

DEN 11999.76

Стока
Достапно.

2013 Канада $20 Долари MAPLE LEAF ВПЕЧАТОК COLORIZED ЦРВЕНО ГЛЕЃ ДОКАЗ NGC PF70 UCAM МНОГУ НИСКА MINTAGE ОД 10.000 РЕТКИ ПРВИТЕ ИЗДАНИЈА!!.ПРОБЛЕМОТ Е ВО СОВРШЕНА СОСТОЈБА СО НИКАКВИ ЗНАЦИ ИЛИ ТОНИРАЊЕ.ВИЕ НЕМА ДА ВИДИТЕ МНОГУ ОД ОВИЕ ОКОЛУ, КАКО КОЛИЧИНИ СЕ НИСКИ.2013 Maple Leaf Впечаток Colorized Црвено Глеѓ Доказ $20 Монета од Канада во совршена PF70 UCAM состојба како оценувани од NGC.Посебни карактеристики : Оваа монета е изречена парична казна во сребрена (99.99% чист) со Црвена Глеѓ Maple Leaf.Специјални функции Над 100 јавор лисја заробени во рамките на една монета.Уверение 99.99% чист сребрена Монета нагласува убавината и различноста на икона Црвен Maple Leaf.Ограничен mintage од 10.000. Дизајн на Кралската Канадска Нане engraver Хозе Osio работа нагласува убавината и различноста на иконите maple leaf.Фино врежани обратна карактеристики на потонатиот централна впечаток на maple leaf исполнет со убави проѕирен црвено глеѓ, дозволувајќи им светлина за да ја одразува исклучување површини во внатрешноста.Централната сликата е поставена меѓу повеќе од 100 помали јавор лисја.На obverse е изработен со зборот "КАНАДА," денот "2013" и лицето вредност на "20 ДОЛАРИ.".

Детали

Свеж

Избор на клиенти