.

.

New
1787 JE 1787 НИ Пост Колонијалната ПРЕД ФЕДЕРАЛНИОТ ЊУ ЏЕРСИ HORS Голем Процент Добра NGC

1787 JE 1787 НИ Пост Колонијалната ПРЕД ФЕДЕРАЛНИОТ ЊУ ЏЕРСИ HORS Голем Процент Добра NGC

DEN 1452.00

Стока
Достапно.

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета НОВА CSAREA околу, 1787 подолу.Сад shield; E PLURIBUS UNUM околу (првата употреба на оваа легенда на паричка).Ќе се понуди на точната ставка на сликата, предвидени со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста.Њу Џерси е држава во Средината на Атлантскиот регион на сад.Тоа е полуостров, граничи на север и исток од страна на државата Њујорк; на исток, југоисток и југ од страна на Атлантскиот Океан; на запад од Реката Делавер и Пенсилванија; и на југозапад од Делавер Залив и Делавер.Њу Џерси е четврта-најмалата држава од страна на областа, но на 11-најнаселен, со 9 милиони жители, како на 2017, што го прави најгусто населен од 50 U. S. држави со својот најголем град се Њуарк.Њу Џерси лежи целосно во рамките на комбинирани статистички области на Њујорк и Филаделфија.Њу Џерси беше втор-најбогатата U. S. држава од страна на средна приходи во домаќинството, како на 2017. Њу Џерси била населена од страна Мајчин Американците за повеќе од 2,800 години, со историски племиња, како што се Lenape по должината на брегот.Во раниот 17-ти век, холандските и Швеѓаните го основал првиот Европски населби во државата.Англиски подоцна ја презеде контролата на регионот,[22] именување на Покраината на Њу Џерси по најголемиот од каналските Острови, Џерси, и признавање тоа како колонија на Сер Џорџ Carteret и Џон Беркли, 1 Барон Беркли на Stratton.Њу Џерси беше сајтот на неколку важни битки за време на Американската Револуционерна Војна во 18 век.Во 19 век, фабрики во градовите Camden,.

Детали

Свеж

Избор на клиенти