.

.

New
Бартон Мажите Midweight Рагби

Бартон Мажите Midweight Рагби

DEN 1303.92

Стока
Достапно.

92% Полиестер, 8% Spandex.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Редовно одговара само право : Не премногу силно или премногу baggy.DRYRIDE Ultrawick midweight ткаенина е високо дише.Четири-насочно водат измислица за мобилност; Thumbhole ракави обезбеди дополнително осигурување.Chafe-слободен softlock шевовите за дополнителна удобност.Одржлив мирис контрола обезбедува трајни свежина преку елиминирање на мирис на телото, животната средина мириси, и акумулираната ткаенина мириси, без ограничување на breathability; Доживотна гаранција.Дури и ако никогаш нема да се фрлам рамената во рагби scrum, вие ќе уживате во удобноста на Бартон мажите Midweight База Слој Рагби членови на Екипажот.Тоа е изработен од еластичен, брзо-за сушење ткаенини за да се задржи сува расчистување на снегот или полнење на ридот.Нејзиниот мирис за борба против заврши протега носат време и перење должност.Аикидо има историја на земање стил реплики од секој агол на спортски свет, вклучувајќи го и овој неочекуван класичен.На mens Бартон Midweight Рагби Кошула има функционална надградби како дише, мирис за отпорни ткаенини што ги држи чувствуваш свежо.Неговиот широк кошула со thumbhole ракави, па вашиот ракавите остане стави под вашата јакна.

Детали

Свеж

Избор на клиенти