.

.

New
Shinybow 4x2 (4:2) Композитни РКА S-Видео + Аудио A/V Матрица Switcher со Рек Планината SB-5450M

Shinybow 4x2 (4:2) Композитни РКА S-Видео + Аудио A/V Матрица Switcher со Рек Планината SB-5450M

DEN 542.16

Стока
Достапно.

Вклучете С-Видео, Композитен Видео и Аналогни Аудио сигнали помеѓу 4 извори и 2 се прикажува.Точно матрица switcher (секој текст може да бидат насочени кон или и двете излези истовремено).Нема да се конвертира од еден сигнал вид на друг.Влез и Излез видови мора да бидат исти.Контрола преку предниот панел pushbuttons со LCD отчитување или вклучени IR-далечински.Инсталира во секунди.Комерцијалниот дизајн (метал случај).Rack mountable (рек уши вклучени).На СБ-5450 M е вистински матрица switcher за Композитни РКА/S-Видео со Стерео R/L Аналогни Аудио, обезбедување на 4 влезови на индивидуални и 2 поединечни излези.Затоа што тоа е матрица switcher, тоа им овозможува на секој текст да се пренесува или да е, или и двете излези истовремено.Таа целосно ја елиминира потребата постојано да се движи околу видео влез и излез кабли.Дизајниран со метално куќиште, тоа е rack mountable за професионална инсталација и вклучува 19 инчи 1 RU рек уши.Со максимален пропусен опсег од 100 MHz, таа го поддржува остри и високо дефиниран видео во повеќе резолуции до 480i/576i.Компатибилен со сите уреди кои имаат Композитни РКА, S-Видео и Аудио конекции, како што се кабелски/сателитски кутии, camcorders, конзоли за игри, ДВД, Видеорекордери, и повеќе.Имајте на ум дека СБ-5450 M не е сигнал конвертор.Ако влезниот сигнал е Сложено, на излез мора да биде Сложено.Ако влезот е S-видео излез мора да биде S-Video.Вие нема да бидете во можност да го внесете Композитен Видео и да го користите S-Video како излез.

Детали

Свеж

Избор на клиенти