.

.

New
Моторни Возачот Контролер, 2-Фаза Моторни Возачот Stepper за 4.5 НА DC18-36V FYQM4045A 20-42mm CNC Замена Автоматизација на Опрема, Инструменти и Материјали

Моторни Возачот Контролер, 2-Фаза Моторни Возачот Stepper за 4.5 НА DC18-36V FYQM4045A 20-42mm CNC Замена Автоматизација

DEN 1152.00

Стока
Достапно.

-Stepper Моторни Возачот Контролер напон е 18 V36 V DC напојување, H мост биполарно постојана фаза проток на диск. -Stepper Моторни Возачот Контролер е вграден температура заштита и во текот тековната заштита, под напон заштита. -Stepper Моторни Возачот Контролер, погоден за автоматизација опрема и инструменти во различни движење контрола области, како што се електронска опрема, phlx опрема, ласерско сечење и заварување, итн. -Моторни Возачот Контролер е погоден за повлекува мотори на 20~42mm надворешниот дијаметар серија, со мала поправка стапка и висока сигурност. -Максимална 4.5 Еден од осумте видови на излезна струја.Овој Мотор Возачот има високи перформанси, ниско ниво на бучава, и добра стабилност.Спецификација : Предмет Тип : Моторни Возачот Controller Material : Алуминиум легура + ABSPurpose : Stepper Моторни Возачот, Погоден за различни автоматизација опрема и инструменти во областа на автоматиката, како што се : Електронска опрема, phlx опрема, ласерско сечење и заварување, далноводи, пакување, машини, гравирање машина, обележување машина, машина за сечење, облека плотер , CNC машина алатки, автоматски собранието опрема, итн.Напон : DC 18~36 VDrive Струја : 0.6~4.5 A/фаза, 8 нивоа adjustable The Највисока Резолуција : 25600 чекори/револуција, 5 нивоа adjustable Maximum Пулсот Фреквенција : 100 Kpps Adaptation : Надворешниот дијаметар од прибл. 20 ~ 42mm / 0.8 ~ 1.7 во серија повлекува motor Package Листа : 1 x Моторни Возачот Контролер.

Детали

Item Type:
Motor Driver Controller
Material:
Aluminum alloy + ABS
Purpose:
Stepper Motor Driver, Suitable for various automation equipment and instruments in the field of motion control, such as
Voltage:
DC 18~36V
Drive Current:
0.6~4.5A/phase, 8 levels adjustable
The Highest Resolution:
25600 steps/revolution, 5 levels adjustable
Maximum Pulse Frequency:
100Kpps
Adaptation:
Outer diameter approx. 20 ~ 42mm / 0.8 ~ 1.7in series stepping motor
Package List:
1 x Motor Driver Controller :
Свеж

Избор на клиенти