.

.

New
30PCS Супер Светло G9 Халоген Сијалица 110V 25W 40W 50W чисто Стакло Dimmable Волфрам Топло Бела 2700K Секој-G9-110v-25w_30pcs (Топло Бела)

30PCS Супер Светло G9 Халоген Сијалица 110V 25W 40W 50W чисто Стакло Dimmable Волфрам Топло Бела 2700K Секој-G9-110v-25w_30pcs

DEN 513.60

Стока
Достапно.

●110 V G9 халоген светилки светлина многу , G9 халоген капсула светилки замени LED светилка. ●Заштеда на енергија висок излез.G9 led светилки се користи само за 110 volts осветлување апаратот. ●Одлично и безбедно осветлување излез.Висок квалитет на еко-халоген, на инстант, без треперење, не зуењето звук, CRI 100, око-заштитна, широк 360° зрак агол, 2700-3500 K топло бела. ●Многу осветлување апликации.Често се користи за акцент светла, под кабинет пак светлина, лустери, ѕид месеци sconces, плакарот светла, подни светилки, табела/биро светла, песна осветлување и осветлување за пејзаж, RV, караван, чамци, јахти, итн. ●Трајни и стандардна големина.Едноставен за инсталација и бара малку за одржување во благодарение на неговиот долг живот во просек до 2000 часа.Број на модел : G9 Халоген Сијалица Материјал : Кварц Стакло + Волфрам + Халоген Гас Просечен Живот (часот) : 2000 Предмет Тип : Халоген Светилки во Боја Температура : Топло Бела (2700-3500 K) Влез : 110 V-130 V Боја Рендерирање Индекс (CRI) : 100 Зрак Агол(°) : 360 Спецификација : 880 База Тип : G9 Боја Temp(К) : 2800 K Моќ Толеранција : 5% Апликација : Внатрешна Прозрачна Флукс : 240-700 Лумен боја на каросеријата : Јасно Функција : Супер Светло Намалена Функција : Yes Attention◆Никогаш не допирајте светилка површина или капсули кога гори.◆Не се стега или тресете pin со сила, или стакло на дното ќе биде попуштат.Пакет Included30*G9 Халоген Светилки.

Детали

Base Type:
G9
Color Temp(K):
2800K
Power Tolerance:
5%
Application:
Indoor
Luminous Flux:
240-700 Lumen
Body color:
Clear
Feature:
Super Bright
Dim Function:
Yes
Attention :
◆Never touch the lamp surface or capsules when burning. :
◆Do not clamp or shake the pin with force, or the glass at the bottom will be crack. :
Package Included :
30*G9 Halogen Bulbs :
Свеж

Избор на клиенти