.

.

New
WODMB Термометар Мултифункционален Термометар Затворен Отворено Мини Влажни Hygrometer Влажност Термометар Температура Метар Затворен

WODMB Термометар Мултифункционален Термометар Затворен Отворено Мини Влажни Hygrometer Влажност Термометар Температура

DEN 1967.52

Стока
Достапно.

Термометар е механички термометар.Тоа автоматски се чувствува после се наоѓа во средина за некое време.Нема прилагодување е потребно, не ја користите батеријата.Да се загрози и времето-отпорни, овој термометар е изграден за да трае.Точност направен термометар серпентина обезбедува точни читања.Име : Механички Thermometer Material : ABSTemperature опсег : -20 ° C -50 ° CHumidity мерен опсег : 10%-90% RHTemperature грешка при мерење : ≤ ± 1 ° C (-20-50 ° C)Влажност грешка : ≤ ± 5% RH (40% - 75% RH) ≤ ± 7% RH (25% - 40% RH) ;≤±9%RH(други)Карактеристики : 1.Термометар е механички термометар.2.Тоа автоматски се чувствува после се наоѓа во средина за некое време.3.Нема прилагодување е потребно, не ја користите батеријата.4.Да се загрози и времето-отпорни, овој термометар е изграден за да трае.5.Точност направен термометар серпентина обезбедува точни читања.Пакет се вклучени : 1*Thermometer Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.Широка примена : Совршен за стаклена градина, канцеларија, спална соба, дневна соба, кујна, бања и повеќе.

Детали

Свеж

Избор на клиенти