.

.

New
JJZXC Дигитални Температура и Влажност Метар,Затворен и Отворен Декоративни Термометар,Погоден за Градина,Базен,Кујна,Тераса

JJZXC Дигитални Температура и Влажност Метар,Затворен и Отворен Декоративни Термометар,Погоден за Градина,Базен,Кујна,Тераса

DEN 1970.16

Стока
Достапно.

Класичните ray-тип покажувач форма,во прилог со игла стил процес,да се осигура дека покажувачот е стабилна.Професионална прецизност,висока прецизност,квалификувани тестирање,и професионална гаранција за квалитет.Задниот дел е дизајниран со заградата,кои може да стојат на маса или висат на ѕидот.Без батерија,физички индукција,повеќе еколошки и побезбедно.Применливи места : спална соба,теретана,производство работилница,во училница.Тип : Дигитални Thermometer Accuracy класа : 1.5 Големина : 12.5 Кзм(дијаметар)Материјал : ABS+Metal Temperature мерен опсег : -15.5~55°(C)Влажност мерен опсег : 0~100% (RH)Температура на мерење на точност : +1°+2°(В)Температура резолуција : -30 целзиусови степени~50 целзиусови степени(C)Влажност на мерење на точност : +1°+2°(RH)Влажност резолуција : 20~100% (RH)мерење Температура за грешка : плус или минус 2 степени целзиусови степени (грешка опсег е од 4 степени Celsius Humidity грешка при мерење : плус или минус 4%(грешка километражата е рок од 8%)со светлото,можете лесно да ги прочитате вредност.

Детали

Свеж

Избор на клиенти