.

.

New
Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи Во Индија (Боја Може да се Разликуваат) (Леќа Моќ, Минус 1.0)

Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи

DEN 1274.40

Стока
Достапно.

Проблемот е во тоа што нашите очи не се наменети да бидат изложени на сина светлина која се емитира од компјутерските екрани, телефони и телевизија постојано.Без разлика дали сте фаќање на пораки, по долго ден на работа, или горење на полноќ масло да се заврши еден проект, кој се заштитат очите од прекумерна нивоа на сина светлина.ЗАБЕЛЕЖИТЕ РАЗЛИКАТА ВО ДЕНА - Со овие очила, ќе почне да се забележи подобар екран прикажување и поголема јасност по само неколку дена од денот на носење на нив.Исто така ефикасни против чувствителност на флуоресцентни светла.ПОДОБРУВАЊЕ на ГЛЕДАЊЕ ИСКУСТВО - Ние сме толку сигурни дека нашите очила ќе ви даде подобар екран гледање бидејќи ние ви нудиме најдобри во класата пар леќи.Право Technology If сте запознаени со компјутерски очила, тогаш знаете другите може да биде жолта со ниско ниво на транспарентност.Во просек, луѓето поминуваат 10+ часа на ден, загледан во дигитални екрани.Одлично за канцеларијата на работниците или на секој кој има да се погледне на екранот во текот на целиот ден.Дозволете им на вашите очи да трепка и функционира природно.Спиење Disruption At ноќ, сина светлина нарушува нашата деноноќниот ритам, природни ослободување на хормони (мелатонин).Сино Светло Блокирање на Очила за Дигитални Generation Opticalskart е водечки бренд на нула-напојува компјутерски очила, кои ги блокира штетните сино-светлината на екранот од страна дигитални уреди.Наменета за сите денот удобност со издржливи сепак флексибилен и супер лесни рамка.Opticalskart е конструиран да биде практично јасно додека му сигурен заштита и око удобност.НЕМА ПОВЕЌЕ УМОРНИ ОЧИ - Намалување на замор на очите, замор на очите и чувствителност на светлина за време на долгите компјутер сесии.Тешка изложеност на сина светлина може да предизвика симптоми на напрегање на очите, замор на очите, мигрена, и суви очи.

Детали

Свеж

Избор на клиенти