.

.

New
KEDUODUO Вртење на Уредот Помага Перница Парализа, U-Облик СТП Кожа Анти-Bedsore Парализа се Претвори во Текот Негување на Стари лица се Претвори во Текот Водоотпорен,Зелен

KEDUODUO Вртење на Уредот Помага Перница Парализа, U-Облик СТП Кожа Анти-Bedsore Парализа се Претвори во Текот

DEN 2868.72

Стока
Достапно.

Кревет остатокот вежба помага да се спречи мускулен atrophy. ★ Бидете помош : Тоа може да му помогне на пациентот да се изврши едноставни кревет-јава вежби за да ги исправи ' рбетот. Тоа е лесен за употреба и може да се управува од едно лице, намалување на тежината на фекална заштита и намалување на товарот на членовите на семејството или болничкиот персонал. Стручните лица препорачуваат дека луѓето кои престојуваат во кревет за долго време се претвори во текот на секои 2 часа за да се спречи bedsores2. ★Корисници : стари лица, пациентите врзани за кревет, лицата со посебни потреби, пациенти со долен екстремитет фрактури, оние кои се во кревет поради неможноста да се движи за време на операцијата, бремени жени, места за половината, грбот, нозете и стомакот поддршка. ★Лесно и стабилна кревање assisted превртување : Едноставна операција, со две потпирачи за раце на секој крај.Управниот асистент може да се управува од едно лице, намалување на товарот на семејството.Пациентот расположението на нозете лево и десно на ротирачки мат, која може да се избегне мускулите atrophy предизвикани од долготрајно кревет одмор и им отежнуваат на пациентот состојба.1 inch Load-имајќи : 100kg/220lbs Material : СТП кожа + високо еластична инјектирање sponge Applicable луѓе : погоден за луѓето со ограничени mobility Packing листата : 1x пациентот ротација уред■ Совети : ◆ боја разлика на производот е нормално поради проблеми како што се светло и екранот.Тоа трае само неколку секунди за да го вклучите брзо.

Детали

Свеж

Избор на клиенти