.

.

New
IIVVERR ВАШИНГТОН 9-90V 10A 800W Правоаголник PWM Моторни Брзина Контролер w Potentiometer (DC 9-90V 10A 800W Rectángulo Controlador velocidad де del моторни PWM един potenciómetro

IIVVERR ВАШИНГТОН 9-90V 10A 800W Правоаголник PWM Моторни Брзина Контролер w Potentiometer (DC 9-90V 10A 800W

DEN 656.88

Стока
Достапно.

Име на производ : Моторни Возачот Брзина на Контролорот;Влезен Напон : DC 9-90 V;Номинална Струја : 10 A.Контрола на Енергија : 0.01-800 W;Cut-Off Струја : 10 A;Модулација Тип : PWM.Контрола од Страна на : B10 K Potentiometer;Големината на Телото : 90 x 50 x 3.3 мм/3.5"x 2" x 1.3"(L*W*H);Одредување Дупка Димензии : 16 x 6mm/0.63" x 0.24"(L*W).Одредување Дупка Центар Растојание : 102mm/4";Жица Должина : 15cm/6", 12cm/5";Материјал : Метал, Алуминиум, ПХБ.Главната Боја : Црна, Сребрена на Ѕвонење, Зелена;Wieght : 139g;Пакет Содржина : 1 x Моторни Возачот Брзина Контрола.IIVVERR ВАШИНГТОН 9-90 V 10 A 800 W Правоаголник PWM Моторни Брзина Контролер w Potentiometer (DC 9-90 V 10 A 800 W Rectángulo Controlador velocidad де del моторни PWM един potenciómetro The моторни брзина контролер вклучува висока моќност со топлина мијалник и лесно може да се обезбеди постојан струја на 10 A до вашиот DC мотор или други DC load.Напомена : жолта линија поврзува со моторни негативен пол,сината линија поврзува со моторни позитивен пол, црна линија се поврзува со моќта негативен пол и црвена моќ позитивен пол.Ел controlador velocidad де incorpora una алта potencia един он disipador де calor que puede proporcionar fácilmente una corriente continua де 10 A на су DC u otra carga де ВАШИНГТОН.Aviso : la línea amarilla se conecta ал поло negativo, ла línea azul se conecta ал positivo поло, ла línea negra se conecta став encender ел поло negativo rojo став alimentar ел поло positivo.

Детали

Свеж

Избор на клиенти