.

.

New
Bi-Метал Лофт Кревет со Лизгачки Шини, Мултифункционални Дизајн, 77.4 X 41.7 X 43 Инчи, Соодветен за детската Соба (3)

Bi-Метал Лофт Кревет со Лизгачки Шини, Мултифункционални Дизајн, 77.4 X 41.7 X 43 Инчи, Соодветен за детската

DEN 319.20

Стока
Достапно.

Вграден-во два едноставни настапи и безбедност, ова го покрена кревет покажува сите 4 аспекти на guardrails да се осигура безбедноста на малите.Оваа лофт кревет е дизајниран со 3 изборен бои и едноставна рамка, погоден за момчиња и девојчиња.4 инчи долго x 41.Сите слики се направени од вистински примероци, и таму може да биде благо боја разликата се должи на осветлување или екранот.Вкупно 12 метал slats може да биде поддржана без извори.На метал лофт кревет е комбинација на стил, квалитет и достапност за да се задоволат потребите на вас и вашите деца. [Цврст структура] Овој покачена кревет е направен од цврст метал рамка, која е силен и издржлив. [Size] Лофт кревет-77.7" x 43" (должина x ширина x висина).Таванот кревет има силна товарот капацитет и можат да го издржат тестот на времето.Целокупниот производ големина : 77.Со направени од цврст метал рамка, покрена кревет, креветот е направен за звук на стабилноста и безбедноста, и може да носи играње без опасни расположението.7 инчи широка x 43 инчи висок Пакување количина : 1 Вкупно производ тежина : 80 килограми Тежина капацитет : 220 килограми се Препорачува душек дебелина : 6-8 инчи Материјали : Челик Треба кутија пролет : нема Број на slats : 12 Треба да се соберат : да забелешка : Користењето рачни мерења на локации, може да постојат некои разумни грешки.Вграден-во две-чекор скала им овозможува на децата да се лесно да се искачи нагоре и надолу од поставените кревет.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт со еден од нашите пријателски услуги на клиентите претставници.Не вклучува душеци. [Максимален простор] Користење на вертикална простор, можете да го поставите маси или гардероби под лофт креветот за да се зачува простор.Вграден-во скала им овозможува на децата да се лесно да се искачи нагоре и надолу од таванот кревет.Модерната тапациран троседот дизајни направени од меки ткаенини може да се организира и реконфигурираат на различни начини да се вклопи во мали или големи пространи животни средини за да одговараат на различни простори.

Детали

Свеж

Избор на клиенти