.

.

New
25FT 3 Prong Фен за Продолжување Мозок,NEMA 10-30 Продолжување Мозок,10-30P до 10-30R 10-AWG STW Тешки Мозок,30A 125V/250V 7500W УЛ Наведени

25FT 3 Prong Фен за Продолжување Мозок,NEMA 10-30 Продолжување Мозок,10-30P до 10-30R 10-AWG STW Тешки Мозок,30A

DEN 1439.76

Стока
Достапно.

[Погодно] : Ако вашиот дом е изграден пред 1996 година, што ќе го признае тоа, како 3-prong фен штекер.Вие нема да мора да потрошите време се движат вашиот фен или електричниот штекер и во иднина. [Апликации] : Оваа власт продолжување мозок често се користи за ниво 2 EV полнење.Тоа исто така може да се користи за други 220 Volt апарати. [Ddurable и цврсти кабелот] : кабелот е УЛ потврдија, 10-AWG STW Тешки Кабелот 100% бакарна жица. [спецификации] : Техничка конфигурација е NEMA 10-30 R, отценети напон е обично 250 Volts, до 30 засилувачи. [По-продажбата на услугата] : Доколку имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил и ние може да ви обезбеди со најголем број на задоволително решение во рок од 24 часа.Applications If вашиот дом е изграден пред 1996 година, можете да го признае тоа, како 3-prong Фен за Продолжување на Кабелот.Тоа често се користи за ниво 2 EV полнење.Тоа исто така може да се користи за други 220 Volt апарати.Спецификација : Nema10-30 P Машки да Nema 10-30 R Женски AC Тешки моќ cable Power кабелот : STW 10 AWG 3 Conductor Cable Должина : 25 FTVoltage : 250 Volts Input Струја : 30 Amps Wattage : 7500 Watts Color : Black Note : не користите кога се влажни.Чувајте ги Децата и домашните Миленичиња Подалеку од продолжување на кабелот.Не го покривајте тоа со ништо.Секогаш исклучете кога не е во use Do не исклучите со влечење на кабелот.f имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил и ние може да ви обезбеди со најголем број на задоволително решение во рок од 24 часа.

Детали

Свеж

Избор на клиенти