.

.

New
Бел-Уметност F13481-0050 Наука Ware Пишува На Етикетата Лента, 2.54 см Core 13700 mm Должина 12.7 mm Ширина (Пакување од 24)

Бел-Уметност F13481-0050 Наука Ware Пишува На Етикетата Лента, 2.54 см Core 13700 mm Должина 12.7 mm Ширина

DEN 3038.16

Стока
Достапно.

Обоени хартија со гума лепило смола отпорен на влага и повеќето растворувачи.Withstands максимална температура од 157 степен C (315 степен F) за 30 минути или 80 степен C (176 степен F) за 24 часа; може да се користи надолу за да -80 степен C (-112 степен F).Withstands пареа autoclaving циклус на 121 степен C (250 степен F) и гама зрачење помеѓу 13.0 и 45.0 k Gy.Одлична за употреба со пишување-на мулти-roll етикета лента точење.Се придржува на било чиста површина, вклучувајќи Тефлон fluoropolymer смола обложена материјали, и лушпи надвор без да остават леплива остатоци.Молив, топката-точка пенкало или растворувач мастило маркер останат читливи под најсложените лабораториски услови.

Детали

Свеж

Избор на клиенти