.

.

New
#10 Екстра Тешки Сплит Заклучување за Миење Механички Цинк Жолта Направени во САД (Пакет Количина 7,000) П.Н.Е.-10WSXVY од Korpek

10 Екстра Тешки Сплит Заклучување за Миење Механички Цинк Жолта Направени во САД (Пакет Количина 7,000) П.Н.Е.-10WSXVY

DEN 1346.40

Стока
Достапно.

Зголемената стапка област овозможува екстра тешки дели за да апсорбира поголем затегнување torques и одржување на напнатост додека под тешките бремиња.SAE 1055 - 1065 јаглероден челик.Rockwell C38 - 46. Со миење на заменик со сплит завршува слободни и директно над заменик вилици, 90° сегмент на слободен крај се зафати со клуч и свиткани.Подлошки се да го издржат се извртени преку 90° агол, без знаци на фрактура.Кога миење ult.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Зголемената стапка област овозможува екстра тешки дели за да апсорбира поголем затегнување torques и одржување на напнатост додека под тешките бремиња.SAE 1055 - 1065 јаглероден челик.Rockwell C38 - 46. Со миење на заменик со сплит завршува слободни и директно над заменик вилици, 90° сегмент на слободен крај се зафати со клуч и свиткани.Подлошки се да го издржат се извртени преку 90° агол, без знаци на фрактура.Кога миење на крајот фрактури надвор од пропишаните 90° граница, структурата на критична точка ќе покаже казна жито.

Детали

Свеж

Избор на клиенти