.

.

New
DOWAN Бело Кафе Канистер, Керамички Кујна Канистер, Херметички Храна Складирање Тегла со Дрвени Капак, Канистер за Чај, Шеќер, Мелено Кафе

DOWAN Бело Кафе Канистер, Керамички Кујна Канистер, Херметички Храна Складирање Тегла со Дрвени Капак, Канистер

DEN 971.04

Стока
Достапно.

Капацитет : капацитет е околу 27 оз и 32 оз.Совршен за земјата кафе, брашно, шеќер, чај кеси, колачиња, и кучето на храна.Херметички Капакот да се Задржи Свежа Храна : капакот е дизајниран со природни бамбус обвиткана со густа гума за да се обезбеди подобро запечатување.Чувајте ги вашите храна суви и свежи подолго време.Модерен Дизајн.Бела керамички канистер има едноставен дизајн со висок сјај и висока цврстина бамбус покривка, која може да одговара на различни дома стилови.Лесно да се Чисти.Оваа бела кујна utensil решетката може да се користат во машина за миење садови, микробранова печка и фурна.На бамбус покрива само треба да се мијат со сапун и печете со вода, или едноставно ги избриша со влажна крпа.Топло Совети : 1.За да се задржи канистер повеќе херметички, ве молиме притиснете и РОТИРАЊЕ на капакот во исто време. 2. Ве молиме да ги тргнеме на капакот пред миењето на jar во машина за миење садови.Ве молиме рака мие бамбус капак.Бело Кафе Канистер, Керамички Кујна Канистер.

Детали

Свеж

Избор на клиенти