.

.

New
Hytera BD552i-U1 400-470MHz UHF 4Watt 256 Канал 16 Зона IP54 Двоен Режим Аналоген/Дигитален DMR Преносни Радио (Не Програмирање е Потребно)

Hytera BD552i-U1 400-470MHz UHF 4Watt 256 Канал 16 Зона IP54 Двоен Режим Аналоген/Дигитален DMR Преносни Радио

DEN 1989.60

Стока
Достапно.

BD552i-U1 400-470 MHz 4 W.Стандард UHF Антена AN0460 W19. Li-ion Батерија (1500m Ah) BL1506. Префрлување Адаптер PS1014. ВКЛУЧЕНИ ПРЕДМЕТИ BD552i-U1 400-470 MHz 4 W Стандард UHF Антена AN0460 W19 Li-ion Батерија (1500m Ah) BL1506 Префрлување Адаптер PS1014 MCU Една Единица Полначот CH10 L23-PS1014 Најлон Рака BC08 Спојувалка за Каиш RO03 РАДИО КАРАКТЕРИСТИКИ Големина 4.25" x 2.12" x 1.14", Тежина : 7.7 оз. (со 1500m Ah батеријата и AN0435 W09) Една линија на екранот за зона број, канал алијас, висока/ниска моќност, батеријата индикатор и PTTID/контакт алијас.Фабриката опција : Вграден Bluetooth за безжичен аудио додатоци Dual mode (аналогни & digital) 256 канали, 16 зони 64 контакти во дигитален режим 12.5/25 KHz избор на канал проред на животниот век на Батеријата : Во дигитален режим, функционира 16 часа под должност циклус на 5-5-90 @1500m Ah Дигитални гласовен повик функција за Скенирање(Аналоген канал или само дигитален канал само) Еден touchcall МИЛИ-STD-810 C/D/E/F/G стандарди IP54 Согласност Мешани (аналогни & digital) каналот примаат Итни Аларм (преку програмирање) Вграден Bluetooth (факултативно) ВОКС БРОЈ на МОДЕЛ на BD552i-U1.

Детали

Свеж

Избор на клиенти