.

.

New
YFJBHDIAN Кревет Остатокот Пациентот Вртење на Уредот, Парализиран Пациенти Кревет Остатокот Старечки Производи, СТП Кожа Вртење на Уредот за Пациенти врзани за креве?

YFJBHDIAN Кревет Остатокот Пациентот Вртење на Уредот, Парализиран Пациенти Кревет Остатокот Старечки Производи,

DEN 2855.76

Стока
Достапно.

【Лесно и Безбедно Лифт Помага за Стари】за дебелите пациенти, општа анестезија и други когнитивна дисфункција, физичко движење дисфункција, craniotomy, ' рбетниот хирургија и други големи пациенти се превртуваат, кревет и така натаму. 【Голема Accessary за Старателите】Лесно да се промени позицијата за да се спречи појава на акни и помогне кревет одмор, се стави на горниот дел на коленото во две бразди на производот да се претвори над неа. 【Мулти-користете】Прави трансфери полесно, лесен и удобен, сида, со премини од кревет, стол, автомобил, вокер, бања, фиксна,итн. 【Широко се Користи Стои Поддржува】може да се подигне вашите нозе да се обезбеди удобен поддршка за време на одмор.На висока нога оптоварување се ослободат од непријатноста и притисокот на колената, колковите и долниот дел на грбот.Тоа исто така може да се промовира циркулацијата на крвта, ублажување на оток, болка и замор. 【Хигиенски и Лесен за Чистење】површината е мека СТП материјал за да се спречи гребење на кожата и лесно да се чисти. ?Овој производ е дизајниран за помагање на пренесување на пациентот или на луѓе кои не можат да се движат сами од себе, го прави пренесување на пациентите од кревети, едноставен, столици и инвалидски колички.Одлично за дома или во болница употреба.Материјал : високо еластична вода за вбризгување на сунѓерот Големина : 430mm * 390mm * 130mm површинскиот слој е мека СТП кожа, кои се еколошки и анти-алергиски, која може да ја спречи на кожата на старите лица од тоа да биде изгребани.Некои делови на коленото се сместени во две бразди на производот да се превртите.На задната страна е висок-квалитет на горивото сунѓер.Тоа нема да се деформира за долго време.Одреден степен на мекост може да се спречи стари лица се повредени или непријатно.Тоа е лесно да се повлече на две рачки на двата краја да им помогне на старите лица се превртуваат.Кревет вежба помага да се спречи мускулен atrophy.Намалување на тежината на измет заштита и намалување на товарот врз семејството. ★Јас сум многу среќен што може да дојде до нашата продавница за шопинг.Ви посакувам еден-стоп шопинг и среќен шопинг!.

Детали

Свеж

Избор на клиенти