.

.

New
1997 Кина Сребро Панда 10 YN ШАНГАЈ МОНЕТА ЕКСПО РЕДОК Кинески Сребро MS69 NGC

1997 Кина Сребро Панда 10 YN ШАНГАЈ МОНЕТА ЕКСПО РЕДОК Кинески Сребро MS69 NGC

DEN 11999.76

Стока
Достапно.

999 парична Казна Сребро, МНОГУ Ниска Mintage, NGC Оценување, MS69,.Во близина на СОВРШЕН и ВИСОКО Колекционерски,.Ограничена Понуда, Многу Ретки, Неколку Оценување,.ПЕКИНГ МЕЃУНАРОДНИОТ ПЕЧАТ И МОНЕТА ШОУ!!.На 1997 година, Шангај Експо народна Република Кина, Сребро Панда Паричка.Тоа е една унца сребро .999 парична казна 10 YN паричка и се позлатени со Златна Панда.Проблемот е назначен како MS69 состојба како оценувани од NGC.Оваа монета е многу ретка.

Детали

Свеж

Избор на клиенти