.

.

New
Ochoos 60Pcs/Многу 304 од не ' Рѓосувачки Челик Жица Завртка Ракав Тема Поправка Вметнете Асортиман Комплет Мулти Тип

Ochoos 60Pcs/Многу 304 од не ' Рѓосувачки Челик Жица Завртка Ракав Тема Поправка Вметнете Асортиман Комплет

DEN 746.40

Стока
Достапно.

Опис : жица завртка ракав е нов тип на прицврстување технологија која може ефикасно да се подобри врската состојба и во голема мера се подигне нивото на веродостојност на завртка конекција.Карактеристики : се Користи во различни ниски сила материјали, што може да се подобри отпорноста на абење од гром врски и да се избегне оштетување на конец.Бидејќи на одреден еластична, може да се направи на товар на темата е повеќе дури и, елиминирање на завртката и завртка дупка отстапување помеѓу теренот и забот тип, и може да се апсорбираат вибрациите, на тој начин зголемување на завртката тема врска сила и отпорност на замор сила.Заклучување тип жица завртка ракав може да се заклучи завртка во навој дупка, така што на завртката е да не ги изгубат кога се изложени на шок вибрации, што е подобро отколку нормално заклучување на уредот.Цврстина на жица завртката е повисока од завртка, па тоа е малку носат и солза во врска со навој и може да се користи постојано.Зајакнување на врската сила и да се подобри врската состојба, да се избегне лизгање жица, во ред заб феномен, и да добие одлична конекција перформанси.Се користи за да место каде што се силна сила конекција без зголемување на дијаметарот на завртката дупка отпорни на Абење.Се користи за чести демонтажа, тоа во голема мера може да го подобри животот на конец.Анти-лабава.Особено за авиони и други производи кои бараат висок осигурување коефициенти.Лесен за одржување.Оштетените завртка дупки ќе се стави во жица завртка ракав , кој може да се употреби повторно за да се избегне можноста од оштетување на работното парче.Карактеристики : Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Количина : 60 Тежина : 71g Големина на : 2-26x1.5 D(6pcs)4-40x1.5 D(6pcs)6-32x1.5 D(6pcs)8-32x1.5 D(6pcs)10-24x1.5 D(6pcs)10-32x1.5 D(6pcs)1/4-20x1.5 D(6pcs)1/4-28x1.5 D(6pcs)5/16-18x1.5 D(6pcs)3/8-16x1.5 D(6pcs).

Детали

Свеж

Избор на клиенти