.

.

New
MMA8652FCR1 - MEMS Акцелеметарски, 3-Оска, Дигитални, X, Y, Z, 2g, 4g, 8g, 1.95 V, 3.6 V, DFN (Пакување од 20) (MMA8652FCR1)

MMA8652FCR1 - MEMS Акцелеметарски, 3-Оска, Дигитални, X, Y, Z, 2g, 4g, 8g, 1.95 V, 3.6 V, DFN (Пакување од 20)

DEN 3384.00

Стока
Достапно.

MEMS Сензор Излез : Digital.Мерење на Оска : X, Y, Z. Забрзување Опсег : ± 2g, ± 4g, ± 8g.Напон Мин : 1.95 V. Напон Max : 3.6 V. Опис : MMA8652 FCR1 е 12-битни Акцелеметарски карактеристики на водечка индустрија на перформанси.Оваа акцелеметарски е преполна со вградени функции кои вклучуваат флексибилни кориснички програмабилни options (опции) и две конфигурираат прекинувач иглички.Целокупната моќ заштеди се постигнува преку inertial wake-up го прекинете сигнали кои го следат настаните и да остане во ниско-енергетски режимот за време на периоди на неактивност.1mg на LSB Висока sensitivity Low бучава - 150 микро g на коренот херц (независно од резолуција)7?На Ниско енергетско mode1.62 за да 3.6 V Прекине и ЖИТО интерфејс supply1.5 за да 800 Hz Излез на податоци rate Applications : - Сензори & Инструменти, Потрошувачите Electronics Specification : MEMS Сензори Излез : Digital Measurement Оска : X, Y, ZAcceleration Опсег : ± 2g, ± 4g, ± 8g Supply Напон Мин : 1.95 VSupply Напон Max : 3.6 VSensor Случај Стил : DFNNo.на Пиновите : 10 Pins Sensitivity Typ : 1024 LSB/g, 512 LSB/g, 256 LSB/g Sensitivity Мин : 256counts/g Sensitivity Max : 1024counts/g MSL : MSL 1 - Unlimited Moisture Чувствителност Ниво : MSL 1 - Неограничен>Ro HS Согласност : - Y-Ex Ro HS во Согласност со Exemption Ro HS Phthalates во Согласност : -за Да се advised SVHC : -Не SVHC (27-Јуни-2018).

Детали

Свеж

Избор на клиенти