.

.

New
Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи Во Индија (Боја Може да се Разликуваат) (Леќа Моќ, Минус 5.50)

Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи

DEN 1020.24

Стока
Достапно.

ЗАБЕЛЕЖИТЕ РАЗЛИКАТА ВО ДЕНА - Со овие очила, ќе почне да се забележи подобар екран прикажување и поголема јасност по само неколку дена од денот на носење на нив.Наменета за сите денот удобност со издржливи сепак флексибилен и супер лесни рамка.Одлично за канцеларијата на работниците или на секој кој има да се погледне на екранот во текот на целиот ден.Сината светлина трикови нашиот мозок во верувајќи дека тоа е ден-време, што го прави да заспијам потешко и ја намалува нашата спиење квалитет.РАБОТИ СО СИТЕ ЕКРАН ВИДОВИ - просечната Индискиот сега троши над 7 часа дневно гледајќи во еден екран.Тешка изложеност на сина светлина може да предизвика симптоми на напрегање на очите, замор на очите, мигрена, и суви очи.Дозволете им на вашите очи да трепка и функционира природно.Спиење Disruption At ноќ, сина светлина нарушува нашата деноноќниот ритам, природни ослободување на хормони (мелатонин).Opticalskart е конструиран да биде практично јасно додека му сигурен заштита и око удобност.Во просек, луѓето поминуваат 10+ часа на ден, загледан во дигитални екрани.

Детали

Свеж

Избор на клиенти