.

.

New
Accelerometers Висока Перфорации 3-Axis Аналогни A±2g/A±8g Accl(ADXL354CEZ)

Accelerometers Висока Перфорации 3-Axis Аналогни A±2g/A±8g Accl(ADXL354CEZ)

DEN 1224.00

Стока
Достапно.

Детали за производот Забрзување - 2 g, 8 g Чувствителност - 400 m V/g, 100 m V/g Излез Тип - Аналогни Интерфејс Тип - I2 C, SPI Резолуција - 20 малку Напон - Max - 3.6 V Напон - Min - 2.25 V Оперативни Снабдувањето со Струја - 150 u A Минимум Температурата на работа - - 40 C Максимум на Температурата на работа - 125 В Пакет / Случај - LCC-14 Пакување - Лента Серија - ADXL354 Бренд - Аналогни Уреди за Монтажа Стил - СМД/SMT Тип на Производ - Accelerometers Подкатегорија - Сензори Единица Тежина - 0.000847 оз.

Детали

Свеж

Избор на клиенти