.

.

New
1970 Topps Бејзбол малиот Број Комплетен Сет (Бејзбол Сет) NM/MT

1970 Topps Бејзбол малиот Број Комплетен Сет (Бејзбол Сет) NM/MT

DEN 16752.00

Стока
Достапно.

Сликите прикажани се вистинските скенира на картички ќе се прима.Картички се вклучени во овој сет ќе се продава за ако се купи одделно.Некои клучни играчи вклучени се : Пит се Зголеми, Вили Mays и Хенк Арон.Оваа 1970 Topps Бејзбол малиот Број Комплетен Сет содржи 633 картички, кои се во просек во Близина на Нане/Нане 8 состојба. 100% Задоволство Гаранција за сите купувања.За прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас. 1970 Topps Бејзбол малиот Број Комплетен Сет (Бејзбол Сет) NM/МТ.1970 Topps малиот Број Комплетен Сет содржи 633 картички на Серија 1 до 6. 1970 Topps 7 Серија, која вклучува картички #634 преку #720, НЕ е вклучена со оваа група.Овие 87 "висок број" картички од 1970 Topps поставите лесно може да се направи до 40% од цената на комплетен сет.1970 Topps малиот Број Комплетен Сет се многу популарни со колектори на буџетот, бидејќи тоа е можно да се добие помал број сет за дел од цената на комплетен сет и се уште се мнозинство од најпопуларните ѕвезди.На 63 картички во 1970 Topps поставете ги содржат идните Сала на Славните играчи, вклучувајќи Лидери и Сите ѕвезди картички, 58 се вклучени во оваа малиот број сет.Купи одделно картички во овој сет има пауза до вредноста од $35,543.15.Картички рангирана од страна на Вредност : 1970 Topps #189 - Thurman Munson / Дејв Mc Donald Yankees Дебитанти : 8 - NM/МТ 1970 Topps #580 Пит Роуз : PSA 8 - NM/МТ 1970 Topps #600 Вили Mays : 8 - NM/МТ 1970 Topps #500 Хенк Арон : 8 - NM/МТ 1970 Topps #140 Reggie Џексон : 8 - NM/МТ 1970 Topps #459 - Reggie Џексон All-Star : 8 - NM/МТ 1970 Topps #350 Роберто Clemente : PSA 7 - NM 1970 Topps #300 Том Seaver : 8 - NM/МТ 1970 Topps #458 - Пит се Зголеми All-Star : 8 - NM/МТ 1970 Topps #630 Ernie Банки : PSA 8 - NM/МТ 1970 Topps #470 Вили Stargell : PSA 8 - NM/МТ 1970 Topps #464 - Џони Клупата All-Star : PSA 7 - NM Поставите пад по одделение : Бројот на Картички во Собата 633 Просечен успех - Пондерирана според Вредноста 7.87 - NM/МТ Просечен успех - Unweighted 7.80 - NM/МТ Одделение Дефект 8 - NM/МТ 453 PSA 8 - NM/МТ 57 7.5 - NM+ 2 7 - NM 109 PSA 7 - NM 5 6.5 - EX/MT+ 1 6 - EX/MT 6 Цена, Ако Купи Одделно $35,543.15 Деканот Картички нуди 100% Пари гаранција за Задоволство Гаранција за сите купувања.Само нас контакт во рок од десет дена од денот на SN : BSET #5368861.

Детали

Свеж

Избор на клиенти