.

.

New
Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи Во Индија (Боја Може да се Разликуваат) (Леќа Моќ, Минус 5.50)

Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи

DEN 1624.80

Стока
Достапно.

Во просек, луѓето поминуваат 10+ часа на ден, загледан во дигитални екрани.РАБОТИ СО СИТЕ ЕКРАН ВИДОВИ - просечната Индискиот сега троши над 7 часа дневно гледајќи во еден екран.НЕМА ПОВЕЌЕ УМОРНИ ОЧИ - Намалување на замор на очите, замор на очите и чувствителност на светлина за време на долгите компјутер сесии.Наменета за сите денот удобност со издржливи сепак флексибилен и супер лесни рамка.Дозволете им на вашите очи да трепка и функционира природно.ПОДОБРУВАЊЕ на ГЛЕДАЊЕ ИСКУСТВО - Ние сме толку сигурни дека нашите очила ќе ви даде подобар екран гледање бидејќи ние ви нудиме најдобри во класата пар леќи.Сината светлина трикови нашиот мозок во верувајќи дека тоа е ден-време, што го прави да заспијам потешко и ја намалува нашата спиење квалитет.Тешка изложеност на сина светлина може да предизвика симптоми на напрегање на очите, замор на очите, мигрена, и суви очи.Проблем : Дигитално Око Strain If сте како нас, ќе го потрошат неколку часа пред компјутерскиот екран или на дигитален уред.Opticalskart очила обезбеди стилски заштита, па можете да уживате помалку замор на очите.Зошто ги филтрираат сина светлина?Сината светлината емитирана од екраните навлегува подлабоко во око и неговите кумулативни ефект може да предизвика оштетување на ретината.Проблемот е во тоа што нашите очи не се наменети да бидат изложени на сина светлина која се емитира од компјутерските екрани, телефони и телевизија постојано.Сино Светло Блокирање на Очила за Дигитални Generation Opticalskart е водечки бренд на нула-напојува компјутерски очила, кои ги блокира штетните сино-светлината на екранот од страна дигитални уреди.Исто така ефикасни против чувствителност на флуоресцентни светла.Оваа силна сина светлина предизвикува замор на очите, суви очи, заматен вид, главоболки - симптоми на дигитални замор на очите.Без разлика дали тоа е лаптопите, десктоп компјутерите, таблетите или паметните телефони - нашите очила помогне да се намали штетната сина светлина која може да предизвикува око прашања и да се спречи идеален нивоа на спиење.

Детали

Свеж

Избор на клиенти