.

.

New
Рептил Системи Меркур Пареа Д3 УВ Уживаат Светилка – Рептил Топлина, Светлина и УВ Ламбата до 6000 Часа Живот, УВА & UVB Осветлување Сијалица – 4000K, 35-Степен Зрак Агол – 1

Рептил Системи Меркур Пареа Д3 УВ Уживаат Светилка – Рептил Топлина, Светлина и УВ Ламбата до 6000 Часа Живот,

DEN 1454.40

Стока
Достапно.

СОВРШЕН РЕПТИЛ ТОПЛИНА СВЕТИЛКА : Ова Д3 УВ Уживаат Светилка од Рептили Системи обезбедува извор на UVA и UVB осветлување за вашиот рептил е дома.На 35-степен зрак агол на оваа уживаат крушка светилка овозможува широк уживаат област.ИЗВОР на СВЕТЛИНА ЗА РЕПТИЛИ РАЗВОЈ : Осигурајте се дека вашиот рептил е во совршено здравје при доставување на вашето vivarium со овој Д3 УВ Уживаат светилка што се нуди на светло е потребно за здравјето и развојот додека, исто така, помага да се спречи метаболна болест на коските.РЕПТИЛ РЕПРОДУКЦИЈА од СУШТИНСКО значење : Додадете топлина и светлина на вашиот рептил терариум да се стимулира репродукција.Светлината што произлегуваат од овој Д3 УВ Уживаат Светилка помага во синтезата на витамин Д3 за влекачи и amphibians.Домашно МИЛЕНИЧЕ МАТЕРИЈАЛИ ТРЕБА : Понуда извор на исхрана и топлина со овој Д3 УВ Уживаат светилка совршен за широк спектар на рептили, како гуштери, змии, желки, брада џинови, iguanas, жаби, toads и повеќе.КОМПАТИБИЛНОСТ МОЖЕ да СМЕТА НА : на Располагање во 70, 80, 100 и 120 w, ова Д3 УВ уживаат светилка е компатибилен со куќишта, како што се тенкови, визија кафези, терариум, vivarium и paludarium.

Детали

Свеж

Избор на клиенти